Miasto rozbłyśnie już po raz 10!

Odliczanie do jubileuszowej Iluminacji Brzegu rozpoczęte

– Mondelez Polska już po raz 10 zaprasza mieszkańców Brzegu i okolic na Świąteczną Iluminację.
– Z okazji jubileuszu firma przygotowała mnóstwo atrakcji: Mikołajkowe przygody rodzinne, warsztaty tworzenia kartek świątecznych, parada Mikołajów na motocyklach oraz urodzinowy koncert zespołu MY 3, to tylko niektóre z nich. W tym roku, z okazji 10 rocznicy, nagrodzonych zostanie aż 10 rodzin biorących udział w grze miejskiej, a z wielkiego tortu zdmuchniętych zostanie 10 świeczek.
– Wyjątkowy jubileusz to także wyjątkowe miejsce – tym razem Iluminacja odbędzie się na brzeskim Rynku a magicznymi światełkami rozbłyśnie nie tylko ulica Długa ale także Rynek.

Brzeg, 8 grudnia 2018 r. – Mikołajkowe przygody rodzinne, warsztaty tworzenia kartek świątecznych oraz urodzinowy koncert zespołu MY 3, to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała firma Mondelez Polska, pomysłodawca tradycyjnego grudniowego spotkania mieszkańców Brzegu i okolic. Jubileuszowa Świąteczna Iluminacja już w najbliższą sobotę, 8 grudnia br. o godzinie 14:00 na brzeskim Rynku.

Zabawę rozpocznie GRA MIEJSKA „Mikołajkowe przygody rodzinne”, w której nagrodzonych zostanie aż 10 najlepszych zespołów! Będzie okazja, by poznać grudniowe tradycje, wziąć udział
w warsztatach tworzenia kartek świątecznych, a dla miłośników zabawy w zimowych rytmach, przewidziane jest „Słodkie randez-vous z Mikołajem”, czyli program artystyczny Brzeskiego Centrum Kultury. Do dyspozycji będzie gwiazdkowa fotobudka oraz ogromny fotel św. Mikołaja, idealny do robienia rodzinnych zdjęć! Podobnie jak w latach ubiegłych, Mikołaje na motocyklach zainaugurują oficjalną część imprezy, zapowiadając tym samym wyczekiwany koncert energetycznego zespołu MY3 https://my3official.pl, czyli Natka, Julka i Gefi po raz pierwszy w Brzegu! Wszystkich fanów ucieszy zapewne informacja, że przewidziany jest czas na autografy oraz pamiątkowe fotografie.

Jak na jubileusz przystało, będziemy dmuchać 10 świeczek na wielkim torcie, częstować słodkościami i rozdawać prezenty. Na zwycięzców gry czekają rodzinne bilety do Centrum Wirtualnej Rzeczywistości Imaginarium, pokoju zagadek LockMe, wrocławskiego ZOO czy Aquaparku. Zespół, który dotrze na metę jako pierwszy, otrzyma bon na tort urodzinowy do wykorzystania w jednej z najsmaczniejszych cukierni regionu oraz tradycyjny tytuł Rozświetlacza Brzegu, a wraz z nim możliwość rozpalenia 40 000 światełek, symbolizujących 40 000 mieszkańców miasta. Kolorowe światełka rozbłysną nie tylko przy ulicy Długiej, ale także w Rynku, który wyjątkowo w tym roku gościć będzie uczestników zabawy.

Polska od lat jest strategiczną lokalizacją dla Mondelēz International, a województwo dolnośląskie i Wrocław idealnym miejscem do inwestowania. Firma – zatrudniając w naszym kraju ponad 4 600 pracowników – to jeden z największych pracodawców regionu. Chcąc być jeszcze bliżej mieszkańców, już 10 lat temu narodził się pomysł, by wspólnie z brzeżanami rozpoczynać w ten wyjątkowy sposób sezon bożonarodzeniowy. Świąteczna Iluminacja Brzegu na stałe wpisała się w kalendarze lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych i mieszkańców, którzy wyczekują nie tylko na ten wyjątkowy, pełen atrakcji dzień, ale i na grudniowe spacery w blasku magicznej starówki.
Rocznice takie jak ta, zawsze skłaniają do podsumowań i refleksji – przyznaje Roman Sitko, Prezes Zarządu Mondelez Polska Production.Ostatnie 10 lat dla Mondelez to czas intensywnego rozwoju i ogromnych inwestycji na skalę międzynarodową. Startując z pierwszą edycją Świątecznej Iluminacji Brzegu, zapleczem w regionie była Fabryka Czekolady w Bielanach Wrocławskich oraz Fabryka Gum do Żucia w Skarbimierzu. W 2009 r. otworzyliśmy Fabrykę Wyrobów Czekoladowych w Skarbimierzu, która – z uruchomioną w 2015 roku tzw. Linią Przyszłości, wartą 30 mln USD – jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków produkcyjnych w Europie. Nasza ostatnia inwestycja w tej fabryce to warta blisko 23 mln USD innowacyjna linia do produkcji jajek czekoladowych z nadzieniami, która rocznie będzie w stanie wyprodukować blisko 5 tys. ton takich produktów.  Co więcej, 1,5 roku temu we Wrocławiu otworzyliśmy globalne Centrum Badań, Rozwoju i Jakości, gdzie powstają receptury ukochanych przez konsumentów produktów z kategorii czekolady i ciastek, takich jak Milka czy Oreo, a od grudnia br. również z kategorii Gum do Żucia i Cukierków, znanych na całym świecie marek: Halls, Hollywood, Stimorol czy Trident. Stworzyliśmy wiele nowych miejsc pracy, zyskaliśmy skalę,  mamy nieocenione zaplecze technologiczne i do prac nad innowacjami i rozwojem nowych produktów. Niezmiennie jednak ważne jest dla nas, aby być blisko lokalnych społeczności, w których działamy. Przywiązujemy ogromną wagę do tego, by być tam, gdzie toczy się codzienne życie pracowników oraz ich rodzin. Świąteczna Iluminacja doskonale wpisuje się w to podejście – dodaje z przekonaniem Sitko.

Mondelez Polska nieustannie się rozwija i poszukuje nowych pracowników a na złożenie dokumentów aplikacyjnych do firmy decyduje się coraz więcej mieszkańców powiatu i okolic. W trakcie tegorocznej Iluminacji do dyspozycji uczestników będzie stoisko rekrutacyjne firmy, obsługiwane przez pracowników. Będzie można porozmawiać na temat aktualnych wakatów, wymagań na poszczególne stanowiska czy warunków zatrudnienia i zostawić swoje CV. Aktualne oferty pracy na produkcji znaleźć można https://app.enjoymdlz.pl/ a na stanowiska administracyjne oraz managerskie: https://careers.mondelezinternational.com/

Świąteczna Iluminacja to cykliczne wydarzenie, odbywające się od 2008 roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Głównym inicjatorem jest firma Mondelez Polska, natomiast realizacją spotkania zajmuje się Brzeskie Centrum Kultury (BCK), wspierane przez Urząd Miasta Brzeg z burmistrzem Jerzym Wrębiakiem na czele. Więcej szczegółów dostępnych jest na: www.swiatecznailuminacja.pl

* * *

Mondelez Polska
Mondelez Polska jest wiodącą̨ firmą branży spożywczej, liderem w kategorii czekolady i ciastek markowych w Polsce 1, od 26 lat obecną na naszym rynku. Jej bogata oferta obejmuje znane marki przekąsek, takie jak: czekolady: Milka i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka: Milka, OREO, belVita, Petitki, Lubisie, Delicje, San, Łakotki oraz cukierki i gumy Halls. Firma zatrudnia blisko 4600 pracowników w wielu lokalizacjach: biurze w Warszawie, sprzedaży terenowej oraz 7 zakładach produkcyjnych: w Skarbimierzu, Bielanach Wrocławskich, Jarosławiu, Płońsku, Cieszynie i Jankowicach, jak również w globalnym Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu. Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 roku.

Mondelēz International
Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ) jest globalnym liderem w kategorii czekolady, ciastek, gum do żucia i cukierków. MDLZ z przychodami w wysokości około 26 miliardów USD USD netto, zachęca ludzi w 160 krajach na całym świecie do spożywania przekąsek w sposób odpowiedzialny. Jako właściciel kultowych marek takich jak: ciastka Oreo, belVita i LU; czekolady Cadbury Dairy Milk, Milka i Toblerone; cukierki Sour Patch Kids oraz guma do żucia Trident, MDLZ odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku przekąsek na świecie. Mondelēz International jest członkiem Standard and Poor’s 500, Nasdaq 100 i Dow Jones Sustainability Index. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.mondelezinternational.com oraz profilu firmy na Twitterze www.twitter.com/MDLZ.

  1. Mondelez uzyskał udział równy 19.9% w Kategorii Produktów Czekoladowych (suma Tabliczek, Pralin, Batonów i Wafli Oblewanych Czekoladą), oraz 18.3% w Kategorii Słodkich Wypieków (włączając Miękkie Ciastka o wadze do 75g, wyłączając Impulsowe Wafle Nieoblewane Czekoladą); Rynek: Cała Polska (suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety bez Dyskontów, Dyskonty, Duże sklepy spożywcze z sieciami chemicznymi, Średnie sklepy spożywcze, Małe sklepy spożywcze, Sklepy winno-cukiernicze, Stacje benzynowe).
    Źródło: Nielsen, Panel Handlu Detalicznego, sprzedaż wartościowa, okres lipiec 2017 – czerwiec 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.