Sekcja Foczek i Morsów z „Na Przełaj” bierze udział w próbie bicia rekordu Guinnessa

Plakat morsy Guinness1Sekcja Foczek i Morsów Brzeskiego Klubu Miłośników Aktywnego Wypoczynku „Na przełaj” z Brzegu weźmie udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w kategorii największej ilości równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach. Próba zostanie podjęta 13.12.2015 na Sielskiej Wodzie w Lubszy.

Sekcja Foczek i Morsów z brzeskiego klubu „Na Przełaj” z Brzegu wraz z sympatykami zimowych kąpieli, postanowiła w tym roku pokazać się światu i zgłosiła swój udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w kategorii NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI RÓWNOCZEŚNIE KĄPIĄCYCH SIĘ MORSÓW W WIELU MIEJSCACH. Na miejsce bicia rekordu Morsy wybrały kąpielisko Sielska Woda, które idealnie się do tego nadaje.

Zimowe kąpiele członkowie „Na Przełaj” rozpoczęli w grudniu 2008, od samego początku odbywały się one na Babim Lochu, ale zdarzały się także kąpiele w innych miejscach – nad morzem, nad wodospadem w Przesiece czy Harrachovie. Morsy i Foczki z „Na Przełaj” mają wielu sympatyków, a sekcja morsowa ciągle ewoluuje – są osoby, które kąpały się z nimi tylko raz, ale są i tacy, którzy pojawiają się w każdym sezonie co niedzielę – a to już 8 sezon!

Jak stanowi regulamin bicia rekordu, w jednym miejscu musi kąpać się co najmniej 25 osób, woda musi mieć mniej niż 10 stopni i trzeba w niej wytrzymać minimum 3 minuty. Na pogodę nikt nie ma wpływu, natomiast na ilość kąpiących się osób – tak, dlatego Morsy zapraszają wszystkich odważnych i chętnych do dołączenia do nich na Sielskiej Wodzie w niedzielę 13 grudnia, w samo południe, aby wspólnie pobić rekord Guinnessa!

W niedzielę, 13 grudnia uczestnicy spotykają się na Sielskiej Wodzie już około godziny 11:00, do 11:30 trwać będzie rejestracja, od 11:45 do samego wejścia do wody przewidziana jest rozgrzewka. Punktualnie o 12:00 – wejście do wody, a po kąpieli około godziny 12:15 – wspólne ognisko i wręczanie pamiątek. Zakończenie imprezy około godziny 14:00.

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na forum klubu „Na przełaj”: Forum „Na Przełaj” oraz na profilu klubu „Na Przełaj” na facebooku. Można także dołączyć do wydarzenia na fb: Rekord Guinnessa

DSC_1490u.b.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.